Spotkanie 17.11.2016

W dniu 17 listopada 2016 roku o godzinie 15.30  w Sali konferencyjnej ZNP w Chrzanowie odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatowego.

Przewodnicząca Zarządu Powiatowego SPSM  Barbara Wacławek przywitała przybyłych gości z Krakowa Prezesa Bohdana Piotrowicza, sekretarz Renatę Chmielewską, członków, dyrektorów i desygnowanych przez nich nauczycieli, rodziców współpracujących z SPSM z Powiatu Chrzanowskiego ,redaktora gazety lokalnej Marka Oratowskiego oraz przedstawicieli lokalnych placówek zainteresowanych współpracą.

Barbara Wacławek oraz Bohdan Piotrowicz przedstawili informacje dotyczące 1% odpisów za rok podatkowy 2015.

Stowarzyszenie Pomocy Szkole ,,Małopolska’’ na wykazie organizacji pożytku publicznego, które w 2016 roku otrzymały 1% należnego podatku za 2015 rok zostaliśmy umieszczeni na 56 miejscu, pozyskując kwotę  1.517.153,52 zł. Z Urzędu Skarbowego Chrzanów uzyskano kwotę 102 776 zł. Do szkół  i przedszkoli trafi kwota 63.172,10 zł. ,,Pomóż dziecku’’ przekazało 361 podatników  kwotę 32 510,8 zł.  Do akcji w roku podatkowym 2015 dołączyły 2 placówki oświatowe – Przedszkole Nr 2 w Chrzanowie oraz ZS 2 w Brodłach.  . W akcji wzięło również 5 UKS-ów które zebrały kwotę 10456,10 zł od 155 podatników.

Poruszane zostały tematy utworzenia osobowości prawnej dla Oddziału Powiatowego oraz pozyskiwanie grantów. Proponowano placówkom edukacyjnym skorzystanie z formy pozyskania środków ze zbiórki publicznej w formie puszek oraz ze sprzedaży cegiełek. Puszki, znaczki oraz materiały promocyjne do akcji 1% można nabyć w biurze w Chrzanowie.

Zostały złożone podziękowania wszystkim, którzy współpracują z Odziałem Powiatowym na rzecz osiągnięcia rezultatu odpisów 1%. oraz zachęcano do dalszej współpracy.