POBIEDNICKI PÓŁMRATON "POMAGAM"

9 września 2017 r.  o godz. 16.00 wystartował Pobiednicki Półmaraton POMAGAM, którego  Stowarzyszenie jest partnerem i sponsorem.  Organizatorami Półmaratonu są Sandra Jazgar i Konrad Szymacha, członkowie naszego Stowarzyszenia wraz z Radą Sołecką Pobiednik Mały. Zarząd Wojewódzki naszego Stowarzyszenia reprezentowali Prezes Zarządu – Bohdan Piotrowicz i Sekretarz Zarządu – Renata Chmielewska.

Zwycięzcą biegu o dystansie 21,8 km, został Pan Marek Olszewski, choć to nie rywalizacja biegaczy była głównym celem organizatorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy uczestnictwa.

Zysk z wydarzenia został przekazany dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pobiedniku Małym oraz na rzecz niepełnosprawnego mieszkańca miejscowości  Pobiednik Wielki Konrada Grzywińskiego. Chłopiec jest wcześniakiem z dystrofią wewnątrzmaciczną oraz ze wzmożonym napięciem mięśniowym, a także uszkodzoną prawą półkulą mózgową. Dzięki systematycznej rehabilitacji i innym zajęciom, które wspomagają jego rozwój psycho-ruchowy, zaczął już samodzielnie chodzić i mówić pojedyncze słowa. Jednak przed nim jeszcze długa droga do pełnej samodzielności. Na wspomniany cel zebrano około 4100,00 zł.
Podczas imprezy odbyły się: Pobiednicki Konkurs Piosenki, pokazowy mecz piłkarski, pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz loteria  fantowa.

Sponsorom i partnerom wręczono certyfikaty dobroczynności. W imieniu Stowarzyszenia certyfikat odebrała Renata Chmielewska – sekretarz ZW SPSM.

W trakcie wydarzenia: stoisko Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pobiedniku Małym, możliwość konsultacji dietetycznej i fizjoterapeutycznej, malowanie twarzy dla dzieci, dmuchane wesołe miasteczko, przejażdżki na quadach, food truck, konkursy dla dzieci.

Imprezę zakończył koncert Gwiazdy Wieczoru – Karola Dziedzica.

Wiecej na temat maratonu na stroniie imprezy http://www.polmaraton.pobiednik.eu