NOC MATEMATYKI

W Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych Nr 2  w dniu 9/10 marca 2018 odbędzie się NOC MATEMATYKI. W tym roku zajęcia  odbędą się dla uczniów klas siódmych oraz drugich gimnazjum.

Zapraszamy do uczestnictwa w grze „Kaskada”  -  symulacyjna gra szkoleniowa, podejmująca temat komunikacji, współpracy, myślenia przestrzennego (opisywania modeli w przestrzeni), geometrii. Polega ona na pracy w kilkuosobowych zespołach próbujących zbudować replikę prototypowego modelu, odzwierciedlając jego cechy jak najdokładniej.

Odbędą się pokazy "Żywiołowe reakcje chemiczne" ,"Ulotny suchy lód", warsztaty "Efektowne doświadczenia chemiczne na bazie substancji spożywczo - aptecznych". Będzie pokaz robotyki oraz możliwość zagrania w gry planszowe

Współorganizatorem Nocy Matematyki  jest Stowarzyszenie Pomocy Szkole MAŁOPOLSKA.

ZAPRASZAMY !!!