E-wolontariat – pomysł na kampanię 1% z SPSM w Waszych szkołach!

Szanowni Państwo!

Jeśli zastanawiacie się jak efektywniej zbierać odpisy 1% od podatku na rzecz Waszej szkoły – Stowarzyszenie Pomocy Szkole Małopolska zachęca do e-wolontariatu.

E-wolontariat, czyli wirtualny wolontariat oznacza działania wolontariackie wykonywane, w całości lub częściowo, poprzez Internet. Chociaż odbywa się w świecie wirtualnym, przynosi bardzo wymierne korzyści w świecie realnym!

Jak wykorzystać e-wolontariat do kampanii 1%?

Zachęcamy aby wśród uczniów Waszych szkół zrekrutować grupę e-wolontariuszy, którzy przeprowadziliby Waszą kampanię w Internecie: w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter), na lokalnych portalach internetowych oraz poprzez mailing.

Uczniowie, przeglądając strony internetowe lokalnych firm i przedsiębiorstw, mogą stworzyć bazę adresów e-mail, a następnie zwrócić się za pośrednictwem poczty e-mail do takich podmiotów z prośbą o odpis 1% na rzecz szkoły.

Ponadto zachęcamy aby dzieci i rodzice udostępniali na Facebooku nasz spot reklamowy, który wkrótce udostępnimy do waszej dyspozycji.

E-wolontariusze mogą również samodzielnie przygotować proste grafiki, zdjęcia i hasła zachęcające do przekazania środków z 1% dla Waszej placówki.

Zachęcamy do zaangażowania młodzieży do działań w tym obszarze. Dzięki kampanii w Internecie dotrzecie do większej liczby podatników, co przełoży się na wyniki Waszej kampanii!

Z poważaniem,

Stowarzyszenie Pomocy Szkole Małopolska