DZIAŁANIA INWESTYCYJNE W EDUKACJĘ W MIEŚCIE I GMINIE WIELICZKA

Redakcja Czasopisma ,,Puls Wieliczki'' nr 2, listopad 2023,publikuje relacje o postępach w inwestycjach edukacyjnych. Tytuły artykułów: ,, Rosną mury Szkoły Podstawowej w Śledziejowicach''. W SP w Śledziejowicach uczy się blisko 400 uczniów. W sąsiedniej wiosce Grabie postępują prace przy rozbudowie szkoły, która zyska nowe dwukondykcyjne skrzydło, inwestycja zostanie ukończona w roku 2024. Dobiegają końca prace nad rozbudową SP nr 3 w Wieliczce, do istniejącego budynku zostanie dobudowany segment dydaktyczny. Rozbudowa pozwoli na uzyskanie 8 pomieszczeń dydaktycznych. Budowane Przedszkole Samorządowe w Zabawie zyskało już dach, będzie posiadało 800 m. kwadratowych. Po zakończeniu inwestycji w Przedszkolu będzie mogło uczyć się 175 dzieci. Otwarto już nową Szkolę przy ul. Jedynaka. Wybudowano salę gimnastyczną przy SP w Mietniowe i przy SP w Byszycach. Prowadzone są prace przy budowie Przedszkoli w Koźmicach Wielkich i w Wieliczce przy ul.Grottgera. Otwarto w Wieliczce Przedszkole nr 6.