Dziękujemy za każdą okazaną pomoc w imieniu własnym i rodziców.
Naszych podopiecznych można wspomóc za pośrednictwem banku lub poczty bądź elektronicznie za pośrednictwem serwisu www.siepomaga.pl

Do pobrania: Zezwolenie MSWiA

Pomoc dla Klaudii

Do naszej akcji 1% odpisów w ramach akcji POMÓŻ DZIECKU dołączyła Klaudia Stenzel (ur. 13.05.2005 roku).

Zobacz wiecej

WYBUDŹMY ROBERTA!

Matka Roberta zwróciła się do naszego stowarzyszenia z prośbą o pomoc i wsparcie poprawy stanu zdrowia swojego 17-letniego syna  w akcji 1% odpisów. Robert był operowany  w sierpniu 2015 roku na guza mózgu. Obecnie chłopiec  jest w śpiączce, musi być systematycznie rehabilitowany.

Zobacz wiecej

Pomoc dla Marysi - „ZANIM SIĘ UDUSZĘ"

Witajcie. Jesteśmy rodzicami 3-letniej Marysi. Nasza córeczka od urodzenia cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. To ciężka choroba genetyczna, w dodatku nieuleczalna.

Zobacz wiecej

Kacper Czechowicz - UTRZYMAĆ PADACZKĘ W RYZACH

Kacper urodził się w zamartwicy – otrzymał zaledwie 1 punkt w skali Apgar. W wyniku niedotlenienia okołoporodowego cierpi na całościowe zaburzenie rozwoju, na które składa się czterokończynowe porażenie mózgowe, padaczka oraz zaburzenia ze spektrum autyzmu.

Zobacz wiecej

Monika Niemiec - „PÓJŚĆ TAM, GDZIE NOGI PONIOSĄ”

Monika urodziła się 25 marca 1999 roku. Przyszła na świat razem ze swoim bratem bliźniakiem, Robertem. Oboje z powodu zachwiania gospodarki jonowej organizmu doznali porażenia mózgowego - Robert lekkiego, Monika bardzo ciężkiego.

Zobacz wiecej

Marcin Okrutniak - „TURKUSOWY ROWER”

Marcinek urodził się 28 maja 2002 roku w Krakowie, jako wcześniak w 33 tygodniu ciąży. Ważył zaledwie 1,01 kg z 38 cm długości ciała – obciążony Zespołem Downa.

Zobacz wiecej

Gabriela Witomska - „GABI I JEJ BRYKA”

Gabrysia urodziła się w 2004 roku. Około drugiego roku życia u dziewczynki stwierdzono padaczkę ze stanami nieświadomości. Nieprzewidywalne napady choroby w znaczący sposób wpływały na rozwój dziewczynki, a podawane leki okazywały się mało skuteczne.

Zobacz wiecej

Kamila Słoma - REHABILITACJA

Kamilka urodziła się w 2002 roku i jest żywą dziewczynką dobrze rozwijającą się umysłowo i psychicznie. Kamilka urodziła się zdrowa z widocznymi po dwóch tygodniach plamami na twarzy i szyi, które okazały się naczyniakami.

Zobacz wiecej

Mateusz Wójcik - „WÓZEK REHABILITACYJNY DLA MATEUSZKA”

Mateuszek urodził się 15 grudnia 2008 roku. Nic nie wskazywało na problemy ze zdrowiem i został oceniony zaraz po porodzie na najlepszą ocenę 10/10 w skali Apgar. W czwartej dobie życia zaczęły pojawiać się objawy odbiegające od zdrowo rozwijającego się dziecka, głównie przy bierności w poruszaniu nóżkami i trzymaniu stabilnie główki.

Zobacz wiecej

Patryk Kura - „POMÓŻMY PATRYCZKOWI”

Patryczek Kura urodził się 21.03.2007 w Krakowie. W czwartym tygodniu życia rodzice zauważyli, że synek jest coraz słabszy, coraz mniej aktywny ruchowo.

Zobacz wiecej

Dominika Kopczyk - „NIEBIESKI KOMBINEZON"

Dominika urodziła się 12 maja 2006 roku w Krakowie. Jest bardzo pogodną i energiczną dziewczynką. Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono u niej dziecięce porażenie mózgowe z niedowładem czterokończynowym (postać piramidowo-pozapiramidowa) oraz padaczkę objawową.

Zobacz wiecej

MONIKA

Do naszych podopiecznych dołączyła Monika. 

Przekaż swój 1% dla Moniki. 

 Monika od 25 lat zmaga się z chorobą.Tak jak każdy młody człowiek ma swoje marzenia, kocha przyrodę i zwierzęta, ale przede wszystkim pragnęłaby być choć trochę samodzielna. Niestety leczenie i rehabilitacja wymagają dużych nakładów finansowych, których brakuje rodzinie. Aby chociaż w minimalnym stopniu poprawić egzystencję Moniki potrzebna jest dalsza systematyczna rehabilitacja i leczenie. Dlatego prosimy ludzi ,,wielkiego serca" o pomoc i wsparcie dla Moniki.

 

Zobacz wiecej

ANNA SZOSTAK

Ania ma 10 lat i chodzi do szkoły specjalnej. Od urodzenia ma upośledzenie umysłowe które znacznie ogranicza mozliwosci samodzielnej egzystencji. Wymaga pomocy zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych. Chciałaby pływać , jeździć konno, tańczyć.  Wymaga leczenia specjalistycznego , opieki psychiatry i neurologa.

 

 

Wspomóż leczenie Ani:

KRS 0000052078

Cel szczegółowy: Anna Szostak

 

MILOWY KROK BASI

Basia jest osobą niepełnosprawną . Niezbędna jest w jej przypadku rehabilitacja. Wspomóż Basię dokonując wpłaty na konto w KBS  nr 48 8591 0007 2070 0125 4500 0005 z dopiskiem „DLA BASI KNAP”. Dziękujemy za każdą wpłaconą kwotę!  

Basia ma obecnie 33 lata i od dziecka zmaga się z niepełnosprawnością, padaczką lekooporną oraz opóźnieniem w rozwoju intelektualnym. Sześć lat temu zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane boczne (zanik mięśni nóg i rąk z uszkodzeniem neuronu ruchowego). Basia pomimo ciężkiej choroby jest wesoła, lubi muzykę i często się uśmiecha. Chce jak każdy z nas cieszyć się życiem.  Niestety choroba postępuje i jak dotąd nie ma na nią skutecznej terapii i szansy na wyleczenie.  Basia potrzebuje codziennej rehabilitacji i specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego.

Najpilniejszą potrzebą jest zakup SCHODOŁAZA KROCZĄCEGO. Koszt takiego sprzętu to kwota około 30.000,00 zł. Zakup może być zrefundowany przez PEFRON, jednak potrzebny jest wkład własny w wysokości 10% wartości – około 3000,00 zł.

Mieszkanie rodziny mieści się na ostatnim (trzecim) piętrze bloku bez windy. Zejście i wyjście, np. do lekarza dla Basi to ogromna „wyprawa” i wysiłek. Staje się to z każdym miesiącem coraz trudniejsze, a w niedługim czasie będzie niemożliwe. Nie pozwólmy aby Basia stała się więźniem swojego domu! Dajmy jej szansę na leczenie i rehabilitację.

Sytuacja finansowa rodziny jest trudna. Nawet kwota 10% wkładu własnego,  dla rodziny to bardzo duży wydatek (leki i suplementy pochłaniają dużą część dochodów rodziny).

Zwracamy się do Państwa o pomoc w zebraniu niezbędnej kwoty na zakup schodołazu i rehabilitację dla Basi. Potrzebna kwota to 5000,00 zł. 

Możesz również wspomóc  Basię wpłacając 1% - KRS 0000052078 z dopiskiem BARBARA KNAP

Zawsze można liczyć na serce i hojność ludzi, którym nie jest obojętny los tych, którzy naszej  pomocy potrzebują.

 


UWAGA!

Ochrona prywatności użytkowników naszego serwisu ma dla nas bardzo duże znaczenie. Wszyscy użytkownicy naszego serwisu mają prawo do zachowania prywatności i poufności. Nie zabiegamy o identyfikację użytkowników naszego serwisu. Informacje, które zapisywane są przez przeglądarkę internetową w postaci plików cookies i pobierane przez nasz serwer są anonimowe. Zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2012 r i wprowadzonymi z dniem 22 marca zmianami, wyjaśniamy zasady oraz sposób gromadzenia, przetwarzania oraz wykorzystywania informacji o użytkownikach naszego serwisu internetowego, zawartych w plikach cookies. dowiedz się więcej.