SERCE DLA MATEUSZA

Z inicjatywy Pracowników  Domu Pomocy Społecznej w Czernej, zostało zakupione Serce (pojemnik na nakrętki). Zakup został sfinansowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Czernej. Celem zbiórki  jest pomoc 13- letniemu Mateuszowi Wójcikowi , mieszkańcowi Nawojowej Góry, chorującemu na rdzeniowy zanik mięśni, podopiecznemu naszego  Stowarzyszenia. Uroczyste otwarcie odbyło się 23 czerwca na którym Dyrektor Domu Pan Tomasz Smółka przywitał zaproszonych gości: Panią Katarzynę Wójcik wraz z synem Mateuszem i jego dziadkiem, Prezesa Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska Pana Bohdana Piotrowicza, Panią Marzenę Banaczyk-Niemiec Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernej, Panią Joannę Smółkę Sołtys Wsi Czerna, Mieszkańców i pracowników Naszego Domu. Po przywitaniu przez Dyrektora Domu, Pani Katarzyna uroczyście przecięła wstęgę na Sercu i tym samym rozpoczęła zbiórkę w którą chcemy zaangażować Naszych Mieszkańców, a także społeczność lokalną z terenu Gminy Krzeszowice. Pojemnik w kształcie serca jest symboliczny. Przypomina o sercu, które mamy i powinniśmy mieć dla najbardziej potrzebujących. Niewiele jest trudniejszych w życiu rzeczy, niż nieuleczalna choroba dziecka, dlatego pomagamy i zachęcamy mieszkańców Naszej Gminy  do pomagania – także w taki sposób.

źródło DPS w Czernej