UROCZYSTOŚCI POWIAT MYŚLENICE 12,13 .09.2020

W miesiącu wrześniu uczestniczyliśmy w dwóch wydarzeniach na obszarze powiatu myślenickiego.

XXX Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich

Zlot odbył się  12 września 2020 r. na Przełęczy Sucha w miejscowości Lipnik gmina Wiśniowa.

Obchody rozpoczęto polową Mszą Św. W intencji partyzantów i poległych za Ojczyznę. Odczytano Apel Poległych, złożono wieńce i zapalono znicze pod pomnikiem.  W bieżącym roku mija 76 rocznica krwawych wydarzeń i ciężkich walk partyzanckich w rejonie Łysiny.  Uczestniczący w zlocie uczcili pamięć poległych i zmarłych partyzantów oraz pomordowanych mieszkańców miejscowości Wiśniowa i Lipnik. Niemcy zamordowali 90 osób, spalili 200 gospodarstw z inwentarzem.

W imieniu Zarządu Powiatowego SPSM Wieliczka  Bohdan Piotrowicz złożył wiązankę od SPSM dla żołnierzy Oddziału Partyzanckiego „Potok”.

W uroczystości uczestniczył dyrektor SP w Porębie – Zastępca OP Myślenice p. Andrzej Jaśkowiec.

Zainteresowanych informujemy, że na krzyżu ołtarza polowego znajduje się ryngraf, który ufundował partyzant AK oddziału „Potok” p. Robert Mazur ps. „Rymsza” w podzięce za uratowanie  życia.  Ryngraf zawieszony został przed 74 laty w roku 1946 na Łysinie.

XI Spotkanie Szachowe na Myślenickim Rynku - 13 września 2020 r.

Ze względu na remont Rynku przeniesiono na plaże trawiasta na Zarabiu. Turniej otwarto o godz. 10. 00 i podzielono uczestników na kilak kategorii wiekowych.  Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia wielokrotnie już przekazywał środki na organizację tego turnieju, wspierając tą formą naszej działalności, młodych szachistów.  Organizatorzy zapisali 95 uczestniczek i uczestników.

Wyniki XI Spotkania Szachowego na Myślenicki Rynku

Grupa Open :

1. Golenia Wojciech MOS Wieliczka
  2. Golenia Jan MOS Wieliczka
  3. Suder Jakub MAT Myslenice

Najlepszy zawodnik reprezentujący Gminę Myślenice Jakub Suder

Grupa B 2005 i młodsi

1. Górnisiewicz Natalia TKKF Dobczyce
  2. Jaśkowiec Bartłomiej MAT Myślenice
  3. Płatek Miłosz MAT Myślenice

Najlepszy zawodnik reprezentujący  Gminę Myślenice Jaśkowiec Bartłomiej Najlepsza zawodniczka  reprezentująca Gminę Myślenice Suder Zosia

Grupa C 2008 i młodsi

1. Wajda Krzysztof MOS Wieliczka
  2. Duda Szymon MOS Wieliczka
  3. Maj Samuel MAT Myślenice

Najlepsza zawodniczka reprezentująca Gminę Myślenice Worwa Zuzanna Najlepszy zawodnik reprezentujący  Gminę Myślenice Maj Samuel

Grupa D 2010 i młodsi

1. Kaszuba Michał UKS przy SP 8 Chrzanów 2. Polakiewicz Blanka UKS Czarny Koń Olkusz 3. Malata Jan TKKF Leskowiec Wieża Wadowice Najlepsza zawodniczka reprezentująca Gminę Myślenice Anna Jamrozik Najlepszy zawodnik reprezentujący Gminę Myślenice Maciej Jamrozik

Grupa D 2012 i młodsi

1. Przybyś Bruno UKS przy SP 8 Chrzanów 2. Jamka Wojciech TKKF Dobczyce 3. Wasiluk Dominik UKS Bakcyl Bielany Najlepsza zawodniczka reprezentująca Gminę Myślenice Burkowicz Alicja Najlepszy zawodnik reprezentujący Gminę Myślenice Witold Michalczewski

Stowarzyszenie Myślenicka Akademia Talentów przyznała Prezesowi SPSM honorowy tytuł „Przyjaciel Szachistów” .

„Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni”

Paul Marphy