Potrójne święto w Szkole Podstawowej w Biesiadkach

18 września 2017 roku przedstawiciele Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska uczestniczyli w uroczystościach oddania do użytku nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Biesiadkach. Ale społeczność szkolna z Biesiadek miała aż trzy powody do świętowania, ponieważ oprócz otwarcia sali obchodzono również 160-lecie szkoły i święto patrona – św. Stanisława Kostki.

Hala, która wraz z wyposażeni kosztowała ponad 2 miliony złotych, zbudowana jest w technologii pasywnej, dzięki czemu zminimalizowane zostaną koszty jej użytkowania. Boisko ma ustandaryzowane wymiary – 12x24 metry i będzie służyć nie tylko w czasie lekcji wychowania fizycznego, ale również  pozalekcyjnych zajęć sportowych. Można będzie w niej uprawiać wszystkie gry zespołowe oraz ćwiczyć inne dyscypliny. Korzystali z niej będą przede wszystkim uczniowie szkoły, ale będzie także poza godzinami nauki udostępniana mieszkańcom.

Święto 160-lecia szkoły było również dla społeczności szkolnej okazją do przypomnienia o licznych sukcesach edukacyjnych uczniów oraz pedagogów. Wyniki sprawdzianów zewnętrznych organizowanych przez OKE w Krakowie lokują szkołę w Biesiadkach w gronie najlepszych placówek w Małopolsce. Od kilku lat plasuje się ona na najwyższym poziomie skali staninowej. Ponadto dzieci chętnie uczestniczą w różnych konkursach i olimpiadach, zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych, osiągając znaczące sukcesy. W myśl łacińskiej sentencji Per aspera ad astra – Przez trudy do gwiazd – uczniowie z Biesiadek wiedzą, że aby osiągnąć wymarzony sukces, trzeba się natrudzić. Dziś trudy uczniów i pedagogów zostały nagrodzone najnowocześniejszym obiektem sportowym na terenie gminy.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele samorządu, m.in. wójt gminy Gnojnik oraz Małopolska Kurator Oświaty – Pani Barbara Nowak.

Relację z wydarzenia można obejrzeć na stronie Tarnowska.tv: http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/18535,gnojnik-szkola-w-biesiadkach-z-nowa-sala-gimnastyczna.html