POMÓŻMY KRZYSIOWI

Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”  pracuje również dla dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności i dotkniętymi nieuleczalnymi chorobami.

Aktualnie staramy się pomóc Krzysiowi Pasichowi.

"NA RATUNEK KRZYSIOWI"

Krzyś Pasich to 7 letni podopieczny naszego Stowarzyszenia, którego rak wyrwał z normalności. Choroba zmusiła do zapomnienia o beztroskiej zabawie z rówieśnikami i skazała na porzucenie szkolnych obowiązków. Zamiast tego przyniosła Krzysiowi ból i cierpienie.

1 sierpnia bieżącego roku zdiagnozowano u chłopca nowotwór złośliwy – mięsaka Ewinga (postać pozakostna). Od tamtego czasu leczy się w krakowskim Prokocimiu. 
Po wykonaniu wszystkich niezbędnych badań 10 sierpnia po raz pierwszy podano Krzysiowi chemię. Obecnie chłopiec jest po czwartym z dziewięciu zaplanowanych cyklów.

Po trzecim cyklu wykonano badania kontrolne – tomografię, rezonans miednicy i brzucha. Okazało się, że zajęta jest kość kulszowa, przez co Krzyś przestaje samodzielnie chodzić.

Dlatego zabieg operacyjny, planowany po trzecim cyklu chemii, na chwile obecną jest według lekarzy niemożliwy. 

Lekarze proponują różne rozwiązania. Jedno to podanie chemii równocześnie z radioterapią i czekanie na ewentualne zmniejszenie się guza. Grozi to jednak trudnościami w późniejszym zabiegu. Inne mówią o podaniu agresywnej chemii. Mama Krzysia zwracała się również o pomoc do szpitali w Warszawie i Wrocławiu, ale tak naprawdę nikt nie wie, co robić. Wydaje się, że jedyną szansą dla chłopca może być konsultacja z kliniką onkologiczną w Niemczech, gdzie takie przypadki są leczone.

Pragniemy chłopcu zapewnić taką możliwość. Zbieramy pieniądze na wyjazd.

Pomóc Krzysiowi można dokonując wpłaty na konto:

Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”
Pekao SA 
19 1240 4533 1111 0000 5430 0402
Tytułem: “Pomoc dla Krzysia”

      Jeżeli widzicie Państwo takie przypadki, w których konieczna jest pomoc, to  prosimy opiekunów o zgłoszenie  się do Stowarzyszenia  celem  skorzystania  z naszej pomocy.

Przedstawiamy dwa przykładowe komentarze umieszczone pod postem dot. Krzysia zamieszczonym na naszym profilu fB:

UWAGA!

Ochrona prywatności użytkowników naszego serwisu ma dla nas bardzo duże znaczenie. Wszyscy użytkownicy naszego serwisu mają prawo do zachowania prywatności i poufności. Nie zabiegamy o identyfikację użytkowników naszego serwisu. Informacje, które zapisywane są przez przeglądarkę internetową w postaci plików cookies i pobierane przez nasz serwer są anonimowe. Zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2012 r i wprowadzonymi z dniem 22 marca zmianami, wyjaśniamy zasady oraz sposób gromadzenia, przetwarzania oraz wykorzystywania informacji o użytkownikach naszego serwisu internetowego, zawartych w plikach cookies. dowiedz się więcej.