OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Został on ustanowiony przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej. Po raz pierwszy obchodzono go w 2013 r.

Wszystkim  dzieciom życzymy by  "wychodziły i wracały do domu z uśmiechem na twarzach", z poczuciem że przedszkole, to bezpieczne i „fajne” miejsce.

To bardzo ważne święto nie tylko dla przedszkolaków, ale także dla rodziców, nauczycieli i wszystkich osób pracujących w przedszkolach. Jego obchody są wspaniałą okazją do podkreślenia wagi praw dziecka do bezpieczeństwa, zabawy i szczęśliwego dzieciństwa oraz potrzeby wspierania rozwoju dziecka  od najmłodszych lat.

Cytując słowa Rzecznika Praw Dziecka  „… wszystko zaczyna się w przedszkolu. To taki mały - wielki świat, w którym każdy kolejny krok jest nowy i bardzo ważny. Dziś nie trzeba już udowadniać, że pierwsze lata życia każdego człowieka warunkują jego dalszy rozwój i mają wyraźny wpływ na jego sukces w dorosłym życiu".