KONFERENCJA "ŻYJ ZDROWO"

Zgodnie z oczekiwaniami Urzędu Miasta Krakowa, Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole i Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska” w dniu 3.04.2019 zorganizowały Konferencję,  w Sali UMK os. Zgody 2 w Krakowie. Była to 50-ta jubileuszowa Regionalna Konferencja „Żyj Zdrowo!”

Partnerami w realizacji konferencji byli  Krajowy Ośrodek Modernizacji Rolnictwa Oddział w Krakowie reprezentowany przez Pana Piotra Szopę i Firma „Bakoma” z przedstawicielem Michałem Murawskim.

Licznie uczestniczyli w Konferencji odpowiedzialni za żywienie w placówkach edukacyjnych, ich dyrektorzy, kierownicy i intendenci stołówek.

Prezentacje „Znaczenie mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci i młodzieży” przedstawiła Pani Aleksandra Cichocka, dietetyk, autorka wielu pozycji książkowych,  pracownik naukowy Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie.

W przeprowadzeniu Konferencji pomocy udzieliła Pani Paulina Dzikiewicz z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta.

W trakcie Konferencji życzenia wszystkim pracownikom edukacji złożyła Pani Prezes KSPS Zofia Grzebisz Nowicka. Podkreśliła, że wszyscy oczekujemy wzrostu wynagrodzeń, tak ważnego dla rozwoju ojczyzny profilu edukacji.

Firma Bakoma przygotowała dla uczestniczących w programie materiały promujące znaczenie mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci i młodzieży, prezentując również materiały multimedialne, interesujący poradnik dla rodziców opracowany przez p. Aleksandrę Cichocką oraz degustacje galanterii mlecznej produkowanej przez firmę.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom uczestniczącym w konferencji a wolontariuszom ZSO Sportowych  Nr 2 w Krakowie za pomoc w obsłudze Konferencji.

Wykład dla nauczycieli - pdf

Komentarz dla nauczycieli - pdf